пʼятниця, 24 липня 2020 р.

Парк графа Шенборна


Парк графа Шенборна, Тур'я Пасіка
Розташований на околицях закарпатського села Тур'я Пасіка, парк графа Шенборна являє собою нову унікальну перлину на туристичній мапі України. Він витриманий у стилістиці доби Австро-Угорщини кінця 19 століття та відкриває для відвідувачів витончену естетику європейського паркового мистецтва. Зелена зона – це також відтворення природної та історико-культурної спадщини графського роду Шенборнів.
Шенборна Лік історії парку графа Шенборна у Тур'їй Пасіці починається з 1890–1895 років. Саме в цей період у резиденції графської родини, Бергавар, було закладено неймовірний за своєю красою парковий комплекс. Він став справжнім витвором мистецтва. Це втілювалося в особливій астрономічній послідовності елементів парку, створеного тогочасним господарем замку – графом Ервіном Фрідріхом Шенборном.
Сьогоднішній парк спроектований за його ретельним прототипом. Його урочисто відкрили для відвідування 2013 року. Створення комплексу приурочили до 285-річчя надання імператором тогочасної Австро-Угорщини земельних наділів Закарпаття у користування роду Шенборнів. Наразі площа паркової території складає 12 гектарів.
 

Пам'ятки парку
  • Головна брама. Вона є своєрідним провідником відвідувачів у епоху Австро-Угорської імперії. Обидві башти воріт оздоблені прапорами Австрії та Угорщини. Також гостей парку зустрінуть 2 імпровізовані макети угорських та австрійських солдат-охоронців доби існування могутньої держави.
  • Міст чотирьох євангелістів. На побудованому в стилі бароко та у формі арки мості є відреставровані скульптури чотирьох апостолів – Луки, Марка, Матвія та Іоана. Із зовнішньої сторони в конструкцію інкрустовано 2 викувані хрести – символи Нового та Старого заповіту.
  • Озеро Тур. Це серце парку, посеред нього розташований острівець, контури якого повторюють Австро-Угорщину в кордонах до Першої світової війни. На острові, в місці розташування сучасного Закарпаття, висаджена сосна з історичної області Далмації, що в Хорватії. Візуальне облаштування та композиція водойми сповнені символізму: острів викладено з 365 кам'яних брил на честь кількості днів календарного року (ще одну додаткову брилу додають у високосний рік). 24 ліхтарі, які освітлюють озеро, представляють час (24 години доби).
  • Млин святого Яна. Поблизу озера розташований справжній водяний млин, побудований із дерева та каменю. Всередині нього відвідувачі мають змогу скуштувати традиційні закарпатські страви та вино, виготовлене з різних сортів винограду Австрії.
 


Немає коментарів:

Дописати коментар